Free Websites at Nation2.com
Nauda

Pirmais solis, lai izveidotu budžetu, ir pierakstīt, kur aiziet visa Jūsu nauda; cik daudz naudas Jūs tērējat pārtikai, mājoklim, transportam, izglītībai, u.c. Tas ir ļoti vienkārši. Es piekrītu, ka ir diezgan kaitinoši pierakstīt visus izdevumus, bet tas ir ļoti vienkārši; Jūs saglabājat čekus, apskatāt bankas konta izrakstu, Jūs zināt, cik daudz naudas Jūs iztērējat. Ja nē, Jūs varat to sākt darīt jau šodien. Pēc tam, kad esat ievākuši datus par vienu mēnesi, Jums ir jāsadala šie izdevumi 3 kategorijās, pirms Jūs izlemjat, kas ir jāsamazina:

  1. Nepieciešamie izdevumi
  2. Atvieglojošie
  3. Personīgās vēlmes

Ļaujiet man paskaidrot. Ir dažas lietas, bez kā Jūs nevarat izdzīvot. Jums ir nepieciešama pārtika, vieta, kur dzīvot, un apģērbs. Šie izdevumi ir ļoti svarīgi, un Jūs nevarat bez tiem iztikt.

  1. Pārtika. Ikviens zina, ka pārtikas produkti ir nepieciešamība. Tomēr šajā kategorijā ir daudz rīcības brīvības. Jā, Jums ir nepieciešamas 3 ēdienreizes dienā un Jums ir nepieciešams labs uzturs. Bet vai tas nozīmē gatavot steiku, ēst hamburgerus vai ēst popkornu pie TV? Kas Jums tiešām ir nepieciešams, lai Jūs būtu paēduši un veselīgi?
  2. Apģērbs. Vai Jūs dodaties iepirkties, jo Jūsu pēdējie džinsi jau sākuši izdilt vai Jums vienkārši ir nepieciešama jauna kleita vai apģērbs vakara ballītei?
  3. Komunālie pakalpojumi. Mums visiem ir nepieciešama elektrība, ūdens un (dažiem no mums) gāze. Vai mums patiesi ir nepieciešams, tik daudz enerģijas, cik mēs lietojam?
  4. Telefons. Komunikācija ir ļoti būtiska šodien. Mūsu bērniem ir nepieciešami mobilie telefoni visu laiku, ja nu kaut kas atgadās. Bet, ja visiem ģimenē ir mobilais tālrunis, vai Jums tiešām ir nepieciešams fiksētais tālrunis? Daudzi cilvēki atsakās no fiksētā telefona un ietaupa kaut nedaudz katru mēnesi.
  5. Auto. Cik auto Jums ir nepieciešami? Vai Jums ir nepieciešams jaunākais modelis, vai arī Jūs varat apmainīt savu auto pret vecāku modeli, lai samazinātu apdrošināšanas izmaksas?